Rodzaje diet

Rodzaje diet


Jest wiele diet, które umożliwiają zrzucenie zbędnych kilogramów. Każda z diet jest oparta na innej zasadzie i też nie do każdego z nas się nadaje. Wielu uważa, że najlepiej jeśli dieta będzie po części przystosowana do naszych nawyków żywieniowych i kubków smakowych – to duże uproszczenie, ponieważ ponad to wszystko powinniśmy podeprzeć wiedzą, a najlepiej skonsultować z dietetykiem klinicznym czyli takim, który ukończył studia na takim kierunku. Osoba z takim wykształceniem wie co można łączyć aby przyniosło dobry efekt, poza tym monitoruje jakość diety. Korzystałem wiele razy z dietetyk Wrocław, dzięki któremu zrzuciłem wiele kilogramów.

Jeśli decydujemy się na nie konsultowanie z dietetykiem, albo konsultację, ale na późniejszym etapie to można kierować się uproszczoną formą. Jeśli ktoś nie lubi w ogóle nabiału, to nie ma sensu, by zaczął stosować dietę białkową, inaczej określoną Dietę Dukana. Polega ona na tym, że w początkowym etapie odchudzania można spożywać tylko w białko. W dodatku nie można jeść nic smażonego. W tej sytuacji menu może występować pierś z kurczaka i dużo ryb, które muszą być koniecznie przygotowane na parze. Jeśli jest więcej czasu, to można sobie urządzić potrawę w piekarniku.

 Początkowo nie można białka łączyć nawet z warzywami, gdyż zawierają one cukry. Dieta ta polega na całkowitym zrezygnowaniu ze słodyczy. Dlatego dla osób, który jest bardziej ciężko zrezygnować z całkowitego przyjmowania węglowodanów, może być bardzo ciężko przystosować się do tej diety. Dlatego, dla takiej osoby właściwsza mogłaby się okazać dieta wysokowęglowodanowa.

Niestety, nie polega ona na jedzeniu słodyczy, ale jest w niej dopuszczalna wysoka dawka przyjmowania cukrów. Przede wszystkim można, a nawet trzeba jeść dużo owoców. Jeszcze innym rodzaje diety, jest jedzenie tłustego i smażonego mięsa. Jest to zastanawiające jak bardzo skrajne są diety. Ale po przeanalizowaniu ich, można dojść do wniosku, że najważniejsze jest, by nie łączyć pewnych składników. Tak jak nie powinno się łączyć białek i węglowodanów, bo wtedy się one łatwiej odkładają w postaci tłuszczów. Jedzenie mięsa bez tuczącego sosu i ziemniaków, nie zadziała na nas tak jakbyśmy połączyli te wszystkie składniki. Jeśli chcemy się poczuć bardziej syci po zjedzeniu obiadu, to ważne, aby do każdego dania dodawać dużą porcję warzyw, które są lekkie, zdrowe, mają mało kalorie, a mogę zaspokoić uczucie głodu. Jeśli ważny jest dla nas wygląd i talia to powinniśmy unikać jedzenia smażonego, zastępować je jedzeniem gotowanym i przygotowywanym na parze.