Chcesz zmniejszyć ilość prostych węglowodanów w swojej diecie?

Zredukuj lub wyeliminuj wszystkie napoje gazowane i napoje słodzone. Picie słodzonego napoju jest jak wstrzykiwanie cukru bezpośrednio do krwioobiegu. Spróbuj zastąpić słodzone napoje bezcukrową herbatą ziołową lub wodą. Jeśli pijesz wiele puszek napoju dziennie, zacznij od wypicia o połowę mniej. W końcu redukując stopniowo, aż w ogóle przestaniesz pić słodkie napoje gazowane.

Zredukuj lub wyeliminuj rafinowane ziarna. Obejmuje to rafinowane mąki i pokarmy z białą, wzbogaconą lub bieloną mąką. Większość pieczywa, nawet te oznaczone jako „pełnoziarniste”, to rafinowane ziarna i olbrzymia ilość węglowodanów. Dotyczy to również makaronów, krakersów i ciasteczek.

Zredukuj lub wyeliminuj cukier. Przy konsumpcji cukru mając związek z takimi chorobami, jak choroba serca, otępienie, otyłość i cukrzyca, szczególnie ważne jest ograniczenie spożycia cukru dla dobrego zdrowia. Cukier ukrywa się w 74 procentach przetworzonej żywności, więc uważnie czytaj etykiety.  Dobrą zasadą jest spożywanie nie więcej niż 25 gramów cukru (około sześciu łyżeczek do herbaty) dziennie.

 Zjadaj skrobiowe warzywa korzeniowe z umiarem. Chociaż wszystkie warzywa mają korzystne właściwości odżywcze, jeśli próbujesz przestrzegać diety o niskiej zawartości węglowodanów, spożywaj skrobiowe warzywa korzeniowe (takie jak ziemniaki, słodkie ziemniaki i buraki) nie więcej niż raz lub dwa razy w tygodniu.

Jedz wysokiej jakości źródła białka. Kiedy zmniejszysz ilość węglowodanów, będziesz potrzebował innych pokarmów, które pomogą ci pozostać nasyconym. Ważne jest, aby wybrać wysokiej jakości źródła białka. Jeśli to możliwe, staraj się jeść białko zwierzęce z wolnego wybiegu, organiczne lub dziczyznę.

 Zjedz zdrowe tłuszcze o wysokiej jakości. Należą do nich awokado, oliwki, orzechy i nasiona, masło orzechowe i oleje (takie jak orzechy kokosowe, awokado, oliwki i orzechy włoskie).

Więcej przeczytasz na https://light-life.pl/odzywianie/